Як вибрати водоемульсійну фарбу для стелі

Фарбування стелі і зараз, коли є безліч альтернативних варіантів обробки, користується величезною популярністю у тих, хто вирішив зробити ремонт. Це пояснюється високими декоративними якостями поверхні при невисоких витратах. Так як в квартирі або будинку стеля може бути виготовлений з найрізноманітніших матеріалів, наприклад, дерева, гіпсокартону, бетону та інших, то потрібно підібрати відповідне покриття і інструменти. Водоемульсійна фарба як не можна краще підходить для будь-якого покриття. У даній статті ми розповімо, яка краще водоемульсійна фарба для стелі і як вибрати саме ту, яка підходить.

Переваги втиснути фарби

Таке покриття якнайкраще підійде для будь-якої поверхні в будинку, хіба що фарбувати метал їй не варто, тому що міститься в складі вода здатна викликати корозію.

Розглянемо основні переваги використання водоемульсіонкі:

  • Простота створення неповторного інтер'єру і виставлення модних акцентів, а також легкість швидкої зміни відтінку покриття. Це пояснюється простотою нанесення своїми руками, без попередньої домовленості з фахівцями і швидкість зняття покриття при необхідності шляхом змочування і зняття шпателем.
  • Можливість домогтися будь-якого відтінку шляхом змішування білого кольору і потрібної кількості відтінку. Зробити це можна своїми руками або за допомогою спеціального механізму, відміряють кількість колера на певний обсяг фарби. Також при покупці втиснути фарби можна скористатися цією послугою в будівельному магазині. Як правило, варто змішування недорого або зовсім безкоштовно при покупці.
    Порада! При фарбуванні великої площі, на яку потрібно значну кількість матеріалу з декількох банок, змішування, щоб уникнути непроходження в тон, краще довірити професіоналам.

  • Важливу роль відіграє безпека даного виду покриття, так як воно не виділяє в атмосферу шкідливих для здоров'я людини речовин, що дозволяє використовувати його навіть в дитячій кімнаті.
  • Відсутність різкого запаху. Фарбування буде комфортною і не доведеться довго після проведення ремонт вивітрювати неприємний запах з приміщення.
  • Можливість пропускання крізь себе пари і газів, за допомогою чого в приміщенні підтримується комфортний мікроклімат.

Як вибрати водоемульсійну фарбу для стелі

Купити саме той матеріал, який знадобитися для покриття стелі можна тільки з урахуванням всіх характеристик, які є у даного матеріалу і в залежності від його виду.

Класифікація водоемульсійних фарб

Водоемульсійна фарба - це розчин фарбувальних пігментів і полімерів у воді. Після висихання вода випаровується, а пігменти з полімерами залишаються на поверхні у вигляді тонкого покриття. Водоемульсіонка розділяється за складом і використовуваним при виробництві речовин, і буває:

  • Акрилової, основою для якої служить емульсія акрилових смол на основі води. Це, мабуть, один з найпопулярніших матеріалів для стелі, так як вона міцна і довговічна, а готове покриття відрізняється красою. Вона здатна приховати дефекти поверхні.Дуже часто для фарбування стелі купують акрилові водоемульсійні розчини з латексом. Вони більш стійкі до механічних впливів і вологи, тому відмінно підійдуть для фарбування стелі на кухні або у ванній кімнаті, де часто буває вологий мікроклімат. Акрилові та акрилово-латексні фарби відрізняються високою вартістю, але вона окупається їх прекрасними якісними характеристиками.
  • Силіконової. Це водоемульсіонка ще дорожче, ніж попередні. По-перше, нею можна фарбувати навіть тільки що оштукатурений стелю, так як поверхня висохне і під покриттям. По-друге, вона стійка до вологого впливу, тому для покриття стелі у ванній або кухні прекрасно підійде. Також стелю, пофарбований силіконової фарбою можна мити вологим способом з використанням щітки. По-третє, їй можна приховати невеликі дефекти поверхні.Всі представлені вище характеристики роблять силіконову водоемульсіонку ідеальним вибором для стелі, звичайно, якщо бюджет ремонту не обмежений чіткими рамками.
  • Поливинилацетатной. Цей матеріал підійде для покриття стелі в сухому приміщенні, наприклад в спальні або дитячій. Вона абсолютно не стійка до вологості, тому краще її не мити.
  • Силікатної, основою для якої є рідке скло. Вона також як і силіконова підійде для фарбування стелі у вологих приміщеннях квартири.
  • Поліуретанової. Цей різновид втиснути фарби також буде ідеально лежати на поверхні стелі у вологому приміщенні. Вона заповнює мікротріщини і не боїться вологи.

Вибір фарби за призначенням

Як правило, в будівельному магазині величезний вибір саме водоемульсійних фарб. Вони розподіляються залежно від призначення, тому до вибору варто підійти дуже відповідально і уважно, а якщо самостійно його зробити не виходить, то кращим варіантом стане консультація фахівця, який також відповість на питання, яким валиком фарбувати стелю водоемульсійною фарбою, що також важливо.

Зазвичай виробники відразу вказують на упаковці, для чого призначений той чи інший вид фарби:

  1. Для приміщень сухого типу з низькою експлуатаційним навантаженням. Такий вид можна наносити на стелю в житлових приміщеннях з нормальними показниками вологості. Вона не може застосовуватися у ванній кімнаті або кухні.
  2. Покриття з високою стійкістю до сухого стирання. Стелі, покриті такою фарбою можна чистити сухою ганчіркою або пилососом, але, ні в якому разі, не вологим прибиранням. Для кухні та ванної покриття не годиться.
  3. Покриття незмивною типу з високою стійкістю до стирання. Цей вид водоемульсіонкі буде доречний в тих приміщеннях, де стеля не потрібно буде чистити агресивними миючими речовинами.
  4. Фарба таким покриттям можна мити як просто водою, так і щіткою з миючим засобом, тому це оптимальний вибір для того приміщення в будинку, де знадобиться така обробка.

Якщо немає бажання і можливості вибирати самостійно, то можна взяти таку на якій стоїть позначка «Інтер'єрна». Це означає, що водоемульсіонка прекрасно підійде і для стін і для стелі.

Також зустрічаються упаковки фарби із зазначенням того, що вона саме для стелі. Особливої ​​різниці між ними і представленим вище типом немає, хіба, що велика економність першої, в силу того, що консистенція її більш рідка. На стельової ще часто пишуть поради, як правильно фарбувати стелю під водоемульсійну фарбу.

Вибір відповідно до виду готового покриття

Фарбуючи стелю водоемульсійною фарбою, слід розуміти, якій поверхні хочеться домогтися в результаті. Так як з таким покриттям можна зробити глянцевий або матовий стеля.

Вибір залежить не тільки від зовнішнього вигляду, але і від тих характеристик, яких потрібно досягти:

  • Глянцевий поверхню легко миється, але не здатна приховати дрібні дефекти поверхні.
  • Матова стеля відмінно маскує всі недоліки стелі, але миється насилу.

Якщо немає певних побажань і вибір зробити важко, то можна купити напівглянсову або напівматову фарбу, яка поєднує в собі сукупність якісних характеристик і того і іншого виду.

Корисні поради для якісного вибору

Для того щоб вибрати фарбу правильно і покрити їй стелю якісно, ​​потрібно дотримуватися цих нескладних порад:

  1. Виробник повинен бути присутнім на ринку хоча б кілька років, щоб і раніше про нього було відомо. Водоемульсійні фарби часто підробляють, використовуючи при їх виробництві неякісні складові, які потім дають про себе знати на готовому покритті.
  2. Матеріал купується в кількості згідно діючих норм, який вказується виробником на кожній упаковці.
  3. Водоемульсійна фарба не може бути сильно дешевої. Нереальна знижка або просто дешевизна дає інформацію для роздумів з приводу якісність фарби. Краще за все не ризикувати і купити якісний матеріал.
  4. Зберігати водоемульсійну фарбу можна тільки при плюсовій температурі. Якщо фарба замерзне, то при розморожуванні її якісні характеристики повністю зникнуть.
  5. Якщо водоемульсійна фарба наноситься на дерев'яну стелю, то кожен шар після висихання повинен в обов'язковому порядку шліфуватися, так як це покриття піднімає деревне ворс.
  6. Обов'язково при виборі водоемульсійною фарби читати цю інструкцію, де вказуються всі найважливіші характеристики, відповідно до яких і потрібно вибирати покриття.
  7. Обов'язково потрібно дивитися на маркування. На банку з водоемульсійною фарбою зазвичай коштує маркування ВД, що є назвою «Водно-дисперсна». А ось цифри після цих двох букв дуже важливі. На фарбі для зовнішньої обробки ставиться цифра 1, а для внутрішньої обробки підходить фарба з цифрою 2 після маркування.

Особливо слід зупинитися на тому, як фарбувати стелю водоемульсійною фарбою. Перше в чому помиляються при фарбуванні - це правильний вибір фарбувального інструменту. Найкраще фарбувати валиком для фарбування стелі водоемульсійною фарбою, а не пензлем. Він повинен бути з довгим ворсом, щоб була можливість фарбувати всі нерівності усередині.

Фарбування стелі водоемульсійною фарбою своїми руками повинна виконуватися за наступними правилами:

  • Перед фарбуванням потрібно зробити грунтовку стелі.
  • В першу чергу потрібно фарбувати найвіддаленіший кут від входу, починаючи від місця зіткнення між стелею і стіною. Кисть широкого розміру змочується фарбою і по всьому периметру фарбуються стики, щоб надалі не було проблем при нанесенні фарби валиком.
  • Перший шар повинен наноситися паралельно світла, що виходить від вікна, другий перпендикулярно променям, а останній у напрямку до вікна.
  • Обов'язково кожен шар повинен висохнути.

Крім фарбування валиком, можна використовувати для цих цілей краскопульт для фарбування. Але і з використанням цього приладу можливі неприємності при нанесенні шарів. Якщо сопло фарборозпилювача рухається не дуже швидко, то шар може лягати нерівномірно у вигляді крапель. Їх можна прибрати вологою губкою і дочекатися висихання.

висновок

Ухвалення рішення про те, що фарбування стелі повинна проводитися водоемульсійною фарбою не просте рішення. Потрібно визначити цілі і вид покриття, якого хочеться домогтися в результаті, а також визначити ті якісні характеристики, які повинні існувати у покриття. У магазині потрібно уважно вивчати етикетку і підбирати той вид водоемульсіонкі, який підходить для конкретної ситуації. Поради, дані в статті, допоможуть вибрати правильний тип фарби і зробити ремонт з найменшими витратами часу і нервів.